| appearance a întrebat:

Ieri m-am impiedicat de o treapta si am calcat stramb. Cred ca s-a produs o entorsa. Ma doare, nu insuportabil iar piciorul nu este umflat sau vanat. Cam cat dureaza vindecarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| melkittenqueen a răspuns:

Si mama mea a patit asa si a mers la medic insa nu i-au facut mare chestia si-a tinut piciorul legat. Tin minte ca folosea ceva gel se cheama Puterea Ursului si din cate stiu eu e natural, ajuta la dureri musculare, la circulatia sangelui, calmeaza si reduce inflamatiile. E in jur de 30 lei si eu inca il am in casa de atunci. Zic ca nu ti-ar face rau sa te dai cu ceva de genu si sa il masezi. A durat cam 5 zile.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cateva zile si trece!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e aia entorsie?

| CrystyCRS a răspuns:

Am patit de mii de ori, in 1-2 zile trece, iti garantez!

| GS_Sebastian_1997 a răspuns:

Iti recomand Jardin Balsam Puterea Calului-gel ...cu ardei iute. Practic fotball si patesc destul de des entorse, dureri musculare. Aplica-l unde te doare si acopera zona cu un bandaj ceva...sau stai in pat invelit. big grin