| anonim_4396 a întrebat:

Iese cumva la analize ca am fumat? M-am luat de la inceputul lui septembrie cam 2-3 tigari pe zi si nu chiar in fiecare zi am fumat! dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkyFlor a răspuns:

Buna :-)

Daca te referi la analizele la sange, nu.nu o sa se vada, dar oricum nu iese.doar daca esti un fumator inrait se vede. dar dupa cum ai spus tu, stai linistitwinking

Succes!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai dacă se măsoară nicotina din sânge, acolo iese. La analizele uzuale cât de mult sau puțin ai fuma nu iese!
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

In cazul fumatorilor cronici apar unele modificari sugestive atat in analizele de sange (hemoleucograma), cat si pe testele functionale pulmonare (spirometrie). http://www.i-medic.ro/tutun-alcool-droguri/efectele-nocive-ale-fumatului

| Dinuuu a răspuns:

Nu iese stai linistit