| ForeignO a întrebat:

Salut

Imi dati si mie o reteta pe care sa o folosesc pentru cresterea rapida a parului? Stiam ca e una cu ulei de ricin si galbenusi.thinking Aaa, si am niste intrebari:

1.Cand folosesti ulei de ricin, se spune ca iti gabeste cresterea parului. Dar, ti-l grabeste numai pe perioada pe care il iei? Sau il grabeste permanent?
2.Credeti ca masca pe car ei-o dati isi face efectul rapid? Sau trebuie s-o iau treptat?

Multumessc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Este bun tratamentul cu ulei de ricin si galbenus de ou dar sa il faci doar o data pe saptamana sau cel mult de 2 ori. Daca respecti acest program timp de 3 luni eu zic ca o sa-ti creasca parul destul de mult.Si nu numai o sa-ti creasca dar galbenusul de ou ajuta si la hidratare, regenerare si ii confera si luciu.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

http://florymax.wordpress.com/......ui/Extern, fiertura de radacina de brusture, singura sau in asociere cu radacina de urzica si frunze de mesteacan, ajuta la cresterea parului. O data pe saptamana, dupa spalarea si clatirea parului, se frectioneaza pielea capului cu aceasta fiertura, la care se adauga o lingurita de otet.Se mai poate folosi uleiul din radacina de brusture care se poate adauga in compozitia mastii pentru prevenirea caderii parului prezentate de mine!

| eni a răspuns:

Este ulei de ricin cu petrol de la Farmec.Eu am folosit,; amesteca un galbenus de ou, putin miere de albine, un pic de drojdie, si uleiul de ricin. O lasi cateva ore. La mine a dat rezultate.

| ThornAlike a răspuns:

Salut! happy

Eu unul sunt adeptul hidratarii dese.
Nu stiu nimic legat de uleiuri naturale pentru ca pana la urma depinde foarte mult si de tipul de par: uscat, normal, gras etc.

Dar hidratarea deasa, spalarea in fiecare zi ajuta la cresterea parului la fel cum apa ajuta si unghiile chiar daca se spala vasewinking.

Sa ai par lung asa cum iti place! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Si eu stiu la fel ca alexa, si cunosc pe cineva care a folosit ulei de ricin si galbenus de ou si functioneaza.