| SergiuM99 a întrebat:

Imi puteti spune cate zile dureaza fabricarea unor ochelari de vedere, nu vad bine la distanta si pe 1 octombrie incep facultatea si vreau sa stiu cat dureaza fabricarea lor pentru a nu incepe cursurile fara sa am ochelari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul de lentila de care ai nevoie. Poate dura intre 3 zile si 3 saptamani, de obicei in jur de o saptamana.

| GdX a răspuns:

Mai putin de o saptamana dureaza. Ai mei au durat 3 zile. Acum depinde ce rama iti alegi si ce dioptrii vei purta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mult, depinde unde ti-i face. Ei au modelul, doar schimba lentila. Eu i-am luat dupa o saptamana. Facultatea incepe in octombrie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 zile a durat, am fost la control miercuri iar vineri au fost gata!

| Ofataobisnuita1103 a răspuns:

Eu port ochelari de aproape 3 luni. Și eu aveam și încă mai am probleme cu vederea.
Am mers la oftalmolog într-o zi de miercuri, m-a consultat, iar apoi mi-am ales modele de ochelari.
După cum am spus am fost miercuri și ochelarii mei au fost gata vineri în aceași săptămâna. Deci la mine a durat doar două zile sa fie gata.