| Mικø a întrebat:

Bună TPU!
Umm..Incepe facultatea pe 30 septembrie, că 1 octombrie pică marţi happy şi la ce ora să fiu acolo?
Aşa că. vreau să ştiu cum sunt cursurile, seminarii, sau nu stiu ce laughing?
Cum e facultatea?
Că sunt boboacă in primul an şi am emoţii xDhee hee
Multumesc anticipat big grin!

Răspuns Câştigător
| NmHiM a răspuns:

Seminariile se tin in sali de clasa cu o capacitate mai mica sau egala cu cele din liceu/scoala generala.La seminarii se evalueaza studentii,se pun note, se dau teze, se dau calificative.
Cursurile se tin in aule(sari mult mai mari), unde se preda o anumita disciplina la care iau parte stundenti ce apartin mai multor grupe/serii(cum sunt clasele in liceu/scoala gen).La cursuri se iau notite, se invata materia pe care ulterior trebuie sa o stii la seminarii.cam asta pe larg.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru NmHiM):

La ce facultate ai dat tu teze, frate? Sau, mai bine sa intreb in ce secol?

| Mικø explică (pentru ardnaxur1961):

Hah ce amuzant..atunci nu mai comenta. dacă nu te interesează happy

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Mικø):

E clar ca pe TINE nu te intereseaza. Probabil ai pus intrebarea la trolling daca poti sa iei de buna gogomania cu tezele si cu calificativele. Poate ca ar fi bine sa se dea examen de admitere la TOATE facultatile, ca sa nu mai ajunga acolo toti intarziatii.

| Mικø explică (pentru ardnaxur1961):

Shut up!laughing. Căţi ani imi dai?
Eu doar am pus intrebarea de curiozitate fiindcă am muncit din greu happy am terminat liceul, am luat bacul si am reuşit să intru la facultate ca toata lumea, bineinţeles am făcut totul din seriozitatewinking

Şi eu sunt omwinking aşa nu mai comenta aiurea unde nu te priveşte pe tine.chatterbox

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Mικø):

Hold your horses! Nu la tine ma refeream, ci la tampitul ala cu tezele. Ala a facut facultate in secolul XII, in Burkina Faso, sau ceva! Felul in care ai intrat tu la facultate imi e absolut indiferent; important e sa o si termini.
Bafta!

| Mικø explică (pentru ardnaxur1961):

Omgggg straight face
Scuze.
Am crezut că te-ai referit la mine.laughing
Doamne. :O

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intra si tu pe site-ul facultatii. Esti boboaca blonda cumva? Ca puteai sa spui macar la ce facultate si in ce oras esti sa fi cautat noi pentru tine. Asa, va trebui sa il descoperi singura pe Maestrul Google!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri pe site ul facultatii/universitatii si ai sa vezi la ce ora incepe. oricum in prima saptamana nu se face mai nimic.

| Bogdane21 a răspuns:

Intri pe site ul facultatii/universitatii si ai sa vezi la ce ora incepe. oricum in prima saptamana nu se face mai nimic.