| Robert1002 a întrebat:

In Martie mi-am făcut un piercing la un salon. Este un piercing lângă cartilaj. De ceva timp este umflata zona și in fata găurii și spate. Știi cineva cum pot rezolva asta? Este o infecție? Nu îmi curge sânge și nici nu secreta nimic. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

E o infectie. Trebuie sa dai jos piercingul si sa tratezi cu betadina unguent. Eu am avut neplaceri. Am ignorat infectia si s-a extins pana sub ureche si pe putin pe fata.

| Robert1002 explică (pentru viavo):

Si trece? pot face asta singura? adica in perioada asta nu ma pot duce la doctor

| viavo a răspuns (pentru Robert1002):

Trece, cumperi betadina unguent si renunti un timp la piercing.

| CORONAVIRUS a răspuns:

Încearcă sa pui comprese reci, poate mai dispare inflamatia