| savingyou a întrebat:

am o problema! Luni, pe data de 12 martie mi-am facut un piercing in cartilaj si acum s-a inrosit si s-a umflat.L-am dat cu peroxid,iod,levomikoli dar nu s-a schimbat nimic.Plus la asta cercelul medical pus la salon este tinta ,poate ar trebui sa-mi procur unul in forma se sfera?Astept raspunsuri de la persoanele care cunosc la sigur cum sa scap de aceasta problema! happy FUNDA! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se intampla cand iti dai gaura in cartilaj, mie mi s-a vindecat in cateva saptamani (adica cateva saptamani a fost inflamat si a supurat plus ca m-a durut destul de mult cand dormeam pe urechea 'bolnava') Lasa-l in pace, eventual mai pune niste apa oxigenata la el, sau si mai bine Betadina si ai grija sa iti ti parul prins, sa nu atinga urechea, si sa schimbi cat de des poti fata de perna, pana se vindeca. O sa dureze ceva mai mult vindecarea, ti-am zis asa e la cartilaj, dar se merita pentru ca e frumos! Ah, si nu schimba cercelul decat daca se umfla urechea prea tare, incat cercelul sa fie prea mic si sa preseze zona respectiva, daca nu se umfla asa tare, mai bine il schimbi cand se vindeca.