| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Încă de la vârsta de 11 ani am fost diagnosticat cu boala crohn.
O problema a intestinelui.
Visul meu e sa ajung în politie.
Pe viza medicala printre sutele(mii) de problemele ca boala asta e declarata inapt.
Am văzut fisele medicale ale unui prieten si se cere doar Vsh ul.
La boala mea dacă am probleme în perioada respectiva acesta e crescut.
În rest alta analiza nu poate "depista" aceasta boala.
Dacă analiza va ieși ok, cel vsh sunt apt?
Nu se poate descoperi ca am avea problema respectiva. Nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Boala se caracterizeaza prin inflamatia tubului digestiv care determina dureri abdominale, diaree severa, oboseala marcata, scadere in greutate si malnutritie. Sunt stari care sunt incompatibile cu activitatea de politist. Medicul de familie este obligat sa treaca asta in fisa ta si daca n-o face se poate descoperi ulterior. La politie se face inca un control (inainte de admitere) intr-un spital militar. Doctorul de familie o poate incurca. Daca se descopera pe perioada scolarizarii mai platesti si scolarizarea. Ai grija! Citeste si pe aici: https://bit.ly/3La77Sr

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intestinului nu intestinelui, si ce tot aveti voi tinerii de vreti in politie? Sunt șpăgile mari asa i?

| Strwberrs a răspuns:

Nu cred, insa ai grija cui ii spu8 de boala ta...

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Daca se afla pe viitor, o poti pati si tu si cei care ti-au eliberat actele in care spune a esti "apt"