| florina_potop a întrebat:

Incep prin a preciza ca nu am cunostinte medicale si intreb doar din dorinta de afla mai multe.
Stiu ca in functie de tipurile de vaccinuri facute, acul se introduce in piele in anumite moduri.
Intramuscular, subcutanat cere ca acul sa fie introdus in asa fel incat sa ajunga unde trebuie. Stiu ca daca vezi acul introdus perpendicular, inseamna ca e intramuscular. Nu stiu daca chiar asa e, insa asta as vrea sa aflu. Daca ma duc la un vaccin care stiu ca trebuie administrat intramuscular, cum imi dau seama ca asa a si fost facut?
Thx!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Georgian580 a răspuns:

Iti baga acul direct in piele nici nu simți?