| MeMeMe97 a întrebat:

Intr-o seara am avut un vis foarte ciudat(groaznic de ciudat). In fine visul nu conteaza, dar problema care este ca un semn de intrebare(?)este urmatoarea:
Dimineata cand m-am trezit am vazut ca eram ud pe fata (plansesem in vis)! De ce cand plangi in vis lacrimile iti dau si in "realitate"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Se mai intampla! anumite functii raman active si in timpul somnului!
sunt si situatii mai ciudate! de ex : poti sa te trezesti brusc dintr-un cosmar si sa ramai paralizat si sa ai vedenii! asta se intampla deoarece creierul nu s-a trezit complet ci doar o parte din el! ...si e super naspa! am patit-o de cateva ori! ...nu puteam sa ma misc si se uita cineva la mine! laughing

| Sabìŋaaa a răspuns:

Si mie mi s`a intamplatlaughing. A fost prea intens visul si de aiabig grin.

| cokocosmy a răspuns:

Pai e posibil happy daca ai plans in vis... nah adica poate ca ai transpirat in timpul visului depinde si ce ai visat happy se mai intampla vb din propria experienta happy

| MeMeMe97 explică:

Silviu123456 :Serios? Visul meu parca a durat o vesnicie laughing)laughinglaughing

Apropo...:

V-ati pus vreodata intrebarea:Oare cum viseaza un orb?(stiin ca el nu a vazut in viata lui nici o culoare, nici o forma...)

| Silviu123456 a răspuns:

Nun de fiecare data cand p[langi in vis iti dau lacrimile si in realitate probabil subconstientul taun a trait visul foarte intens...App stiai ca un om viseaza in medie 2-3 sec pe noaptebig grin?

| Irmmma a răspuns:

Pai in momentul in care ai visat ca plangi,chiar ai plans, dar fara sa ii da seama sau sa te trezesti happy.Mi s-a intamplat si mie.happyE ceva ciudat, dar totusi are un rostwinking.
Sper ca te-am ajutat!batting eyelashes
Te pup kiss.