| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
Ketifexin ajută să scapi de abcesul dentar? Sunt niște plicuri de luat cu apa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este pentru durere. Pentru abces iti trebuie antibiotic.
Nu cred ca farmacista nu stia ce sa-ti dea pentru asta. Tu ai spus ca te doare si atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ala e doar un analgezic care sa iti mai opreasca di dureri pana mergi la dentist.

| CorleoneGyovanny explică (pentru suntserios):

Păi pe mine nu ma dor dinți, am abces dentar de cateva zile

| suntserios a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Eu stiu ce ai spus tu la farmacie?
abcesul se trateaza cu antibiotice si se curata de dentist

| gabicoo a răspuns:

Abcesul dentar se rezolvă la stomatolog+antibiotice.

| gabicoo a răspuns:

Este un analgezic. Conține ketoprofen. Este pentru dureri de cap, dinți, menstruale, etc.

| Furnicuta000 a răspuns:

Abcesul este o infectie. Din cate stiu infectia trece cu antibiotic. Ala e antibiotic?

| CorleoneGyovanny explică (pentru Furnicuta000):

Si de ce mi-a dat la farmacie ketifexin

| Furnicuta000 a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Daca ti-a dat farmacista inseamna ca te ajuta ceva, probabil pentru durere. Ea oricum nu poate sa-ti dea antibiotic fara reteta, ala se da de catre un medic dupa consultatie, tot trebuie sa mergi la dentist. Infectiile sunt periculoase pentru ca dintii nu sunt parte separata din organism, ei sunt legati la nervi, vase de sange etc si infectia se poate raspandi in tot organismul daca ai ghinion