| atiideus a întrebat:

Abcesul dentar se poate lua? Gen daca ma pup cu cinevalaughing

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate lua infectia de la maseaua ta, la altcineva.
Dar nu-i indicat sa te pupi cu nimeni, ca-i dezgustator.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Din simplul motiv si anume acela ca abcesul dentar reprezinta o infectie bacteriana. Abcesul ca si definitie este o colectie purulenta, care pleca de la un focar local de infectie, pe seama tesuturilor normale si avand ca punct de plecare un dinte sau tesutul parodontal ce il înconjoara. Urgent la stomatolog ca sa scapi cat mai rapid Sanatate!