| anonim_4396 a întrebat:

Salut, la 12 ani ar trebui sa fiu preocupata de greutatea mea? Sunt înaltă pentru 12 ani, 1.65 dar totusi are trebui sa fiu ingrijorata dacă sunt prea slaba ori putil grasuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca esti prea slaba, si din ce am inteles din alte intrebari chiar esti, da, trebuie sa fii.

| WaterDrop a răspuns:

Nu inteleg, la 12 ani in loc de papusi va cumpara parintii planuri de nutritie? Stai si te plangi pe aici zilnic, fara ca macar sa citesti sau sa intelegi majoritatea raspunsurilor pe care le primesti.

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

Da am primit si eu in raspuns de la una asa ca eu nu am auzit de fotomodele.Ba daaaa ca mie la 12 ani imi ardea de modeling si ma gandeam cum agat unu de 70 de ani care imi cumpara o poseta si eu o pun in cap in loc de palarie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap.Dar tu nu esti grasa, esti prea slaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Corpul tau este inca in dezvoltare, asa ca ar trebui sa il lasi sa se dezvolte normal, fara sa influentezi cu diete pentru slabit, pentru ca pot aparea dereglari.
Daca ai un stil de viata sanatos, poti avea greutatea normala. Stil de viata sanatos inseamna sport regulat, alimentatie sanatoasa, fara sa te infometezi.
Numai bine!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! La varsta asta ar trebui sa nu iti faci nicio grija.Ai o înăltime foarte bune si sigur vei arata foarte bine cand vei fi mai mare.Manânca mâncare sănătoasă ca sa cresti frumos!