| DonGiani a întrebat:

La operația de amigdalite se face anestezie locală sau totala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Locala din cate stiu, adica parte cu gatul. Nu este logic pentru amigdale sa se faca totala care este si periculoasa pentru inima.

| aimullah123 a răspuns:

Merge si cu locala si cu anestezie generala

| Fxsol a răspuns:

Îți fac anestezie totală. Mi-e așa mi-au făcut când m-am operat de amigdalite

| DonGiani explică (pentru Fxsol):

Te-ai operat la spitalde staut sau la privat?