| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut
M a ințepat o albină in deget și cred ca mi-a ramas acul acolo ce pot face, nu sunt alergic la ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Sa il scoti cu o penseta

| sammie a răspuns:

Incearca sa-l scoti. Cu o penseta daca nu poti cu degetul, n-ar trebui sa fie adanc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai scoate acul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, nu mai face de astea, ca poate omu' te crede. Si sta toata ziua pe wclaughing

| Celestina003 a răspuns:

Să te dai cu sare!
Prim ajutor in cazul intepaturii de albina
indeparteaza acul lasat de albina, pentru ca sacul cu venin sa nu se sparga in piele....
nu strange intepatura cu degetele, pentru ca in acest fel nu faci altceva decat sa raspandesti veninul in organism.
spala zona infectata cu apa si sapun de 2-3 ori pe zi, pana la vindecare.