| tosibacaptiva1337 a întrebat:

Salut,m-am apucat de o saptamana de sala ca incepator si nu stiu cam cate proteine sa iau pentru a creste in masa musculara. Am 17 ani, 1.87 si 87kg, cate grame mi-ar trebui? Tin sa precizez ca am achiziționat proteine cu care sa-mi fac milk-sake, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru masa musculara trebuie surplus caloric.Calculeaza-ti macronutrientii.
Suplimente ar trebui sa iei dupa ce te-ai pus la punct cu antrenamentul si nutritia.
Eu merg pe 2•numarul de kilograme proteine in cazul tau vorbim despre 174g proteine.