| Deea1920 a întrebat:

mă confrunt de o săptămână doua cu o problema și vreau să vă întreb dacă vi s-a întâmplat și vouă...
Am tot avut menstruație dar îmi curgea doar atunci când mergeam la toaleta. Am zis că poate îmi vine mai repede ciclul insa nu a fost așa.
Ieri trebuia să îmi vina menstruația. Am avut și încă am dureri de burta însă eu tot așa am rămas. Îmi curge doar la toaleta. Țin să precizez că am luat și anticoncepționale acum aproximativ două luni insa menstruația după ele a fost ok și sunt destul de stresata din cauza examenului. Poate fi ceva grav sau este doar o dereglare hormonala? Și totuși de ce mă ține atât? Am nevoie de un răspuns cat mai repede dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care au fost folosite o perioada de vreme pastilele AC si apoi folosirea lor este intrerupta, de obicei in organismul femeii apar/se produc dereglari imprevizibile ale activitatii hormonale pe o perioada imposibil de anticipat. De obicei desfasurarea ciclului menstrual revine la normal in luna care urmeaza dupa prima/primele sangerari menstruale. Multa sanatate!