| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin am 15 ani si sunt din ramnicu valcea, am avut o problema in trecut si acuma nu pot sa mi-a mai scot din cam, in urma cu 4 luni eram in Anglia si mi-a venit rau, ma itepat inima si ma luase cu ameteala si cu a senzatie de parca masi fi cazut jos. am fost la doctor acolo dar rezultatele au venit abia dupa 2 saptamani, iar eu in tot timpu asta ma gandeam ca sunt bolanav cu inima si ca voi face infract. dupa ce au venit rezultatele mi-au spus ca n-am nimic ci inima si ca acele simptome vin de la lipsa de calciu si vitamina d.

dupa un timp iar ma inteapasa inima si imi venise rau.
am plecat in Romania pentru ca am crezut ca doctori sun foarte prosti de aici din Anglia. m-am dus la cardiolog la doctorul ilie petrescu mi-a facut o cardio grama si m-a consultat mi-a zis ca inima n-are absolut nimic si ca simptomele sunt de la calciu. un doctor foarte bun medic primar cardilog mi-a spus totul intr-o zi.
dar cateodata la fiecare intepatura in partea stanga imi vine gandul ca am probleme cu inima si ca fac infract mi bate inima tare de parca mar speria cineva.
ajutati-ma va rog frumos in momentele acelea sa imi revin si sa nu mai ma gandesc acolo. vreau sa-mi scot asta din cam si nu stiu cum.
dau funda, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Karmesytta a răspuns:

Jurrrrr si eu am patit le fel.Si ma iau intepaturi asa dintr-o data fix cand nu ma astept incepe sa ma intepe, dar ca sa spun asa m-am obisnuit deja cu asta.La inceput eram si eu si m-am speriat ca o sa fac infarct si m-am panicat astfel incat mii s-a facut mai rau si m-a luat cu ameteala...ce pot sa-ti zic nu te mai panica gandeste pozitiv eu de obicei cand simt intepaturile ma gandesc ca sunt pe o plaja la soare stand pe sezlong si privind cerul.Tot ce trebuie sa faci e sa nu te gandesti la durere.

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru Karmesytta):

Karmesytta da-mi id tau de mess sati povestesc amanuntit ce mi s-a intamplat

daca vrei bine inteles sau baga tu in lista madalyn_076

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un psiholog, problema ta este in special psihica. Durerile sunt induse de frica ta ilogica de infarct si trebuie sa fii ajutat de cineva priceput in acest domeniu

| vangaelis a răspuns:

Cel mai sigur ai hipocalcemie. Fa-ti ionograma. ca si o recomandare, suplimente cu magneziu si calciu si un complex de vitamina B.
Dar fa-ti ionograma. E important.

| vangaelis a răspuns:

Ai dat funda prost