| onlyforme a întrebat:

Salut ma numesc Ovidiu si am 16 ani.De vreo 2 saptamani-3 imi apar pe spate niste cosuri cum sa va zic eu sunt destul de mari si cand le sparg unele imi lasa niste rani de te doare capu.La inceput erau multe acum vad ca au inceput sa dispara dar tot imi mai apar asa din cand in cand ce solutie imi recomandati sau vreo idee ceva? Vreau sa mentionez ca pe fata am rar 1-2 cosurii. Pe spate am inceput dupa fiecare baie sa imi dau cu un unguent numita Tetracilina Clorhidrat care contine antibiotice si am vazut ca are efect se duc cosurile ce ziceti sa continui sa imi dau cu el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică tinctură de propolis!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Continua, dar mai degraba. ti trebuie ceva sulfamida care usuca si nu le mai sparge ca este normal ca ti.au lasat rani, se pot infecta rau si o sa fie si mai rau! Sper sa scapi curand de ele.In general, nu e bine sa le spargi sau daca sunt mici si mai ales pe fata, trebuie sa fii f bine spalat pe maini si sa le storci cu un pansament steril, altfel ramai cu semne sau se vor infecta!

| Lady.Love a răspuns:

Tocmai ai dat tu raspunsul:
imi dau cu un unguent numita Tetracilina Clorhidrat care contine antibiotice si am vazut ca are efect se duc cosurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigr! Si fratele meu a avut(are 22 de anihappy )si ti zic sa nu pui prea des mana ca o sa ti se infecteze

| onlyforme explică:

Coco514 chiar ai dreptate eu cam beau cola in exces si mananc foarte multe mancaruri cu multa grasime

| coco514 a răspuns:

Da se duc dar dupa ce descriere ai oferit acele cosuri sunt de fapt niste chisturi de grasime care pot aparea din cauza fumatului consumuli excesiv de cola si grasimi