| adrianos a întrebat:

Ma numesc Sorin si am 16 ani. Am observat ca, cand ma fortez ( de ex cand bag prea multe abdomene la sala ) -- de obicei dupa abdomene..., mi se infunda urechile, lucru extrem de neplacut, si care imi afecteaza si felul in care vorbesc. e ceva grav? ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Da si eu patesc asta! Exact asa cum spui tu! Incearca sa duci cu tine un spray de desfundat urechile ex ( Audispray).

| alexandra35 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca ar mai trebui sa reduci efortul si va fi bine nu cred ca este ceva grav e din cauza ca te fortezi prea tare si felul in care vorbesti nu se schimba asa ai tu impresia din cauza urechilor.
Ar trebui perntru siguranta sa consulti un medic de specialitate.
Multa sanatate!

| alexxaz a răspuns:

Eu patesc la fel cand depun mult efort, adica alerg, urc multe etaje, car sacose grele, etc. Cica ar fi de la tensiune, dar nu e ceva grav. La fel patesc cand urc muntele, cu cat altitudinea e mai mare cu atat mi se infunda urechile si nu ma aud bine cand vorbesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...esti adolescent asa trebuie sa ti se ingroase vocea dar de urechi nu prea stiu ca si eu cand intru mult in apa am urechile infundate(groaznic)