| razwone a întrebat:

Maine vreau sa ma duc sa-mi fac analizele. Stie cineva daca primesc vreo reducere pentru ca sunt elev? Dar daca unul dintre parinti este asigurat medical? De precizat ca nu am facut deloc analizele anul asta. Stiam ca fiecare are dreptul de analize gratuite de 2 ori / pe an, dar mi-a spus o prietena ca in fiecare luna, pana pe data de 15, se fac analize gratuite cu trimitere de la doctorul de familie. Ma poate lamuri cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă eşti elev, poţi face analize gratuite la un laborator care are Contract cu CAS happy
Dar, TREBUIE să ai Trimitere de la medicul de familie şi PROGRAMARE!

Toate cele bune.