| WelldoneF9 a întrebat:

Am nevoie de programare pentru niste analize la Synevo? Dar trimitere de la doctorul de familie? cat costa analizele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Gasesti toate informatiile pe site-ul lor:
https://www.synevo.ro/

| RAY a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o trimitere, de exemplu eu merg sa imi aflu glicemia, analiza se face pe loc, contra cost, daca vrei gratis trebuie programare si sa aiba fonduri casa de asigurare

https://www.synevo.ro/category/servicii-si-tarife/

| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu ai nevoie de trimitere de la medic, dar trebuie sa cunsoti ceva medicina, ca sa stii exact ce analize sa ceri si pentru ce simptome sau boli ai.
2. Se face programare si ti se recolteaza sange, in ziua cand esti programat. Vezi ca unele analize se iau pe "stomacul gol", adica fara sa fii mancat sau baut ceva in dimineata respectiva.
3. Fiecare analiza are un anume pret si fiecare cabinetd e anlize medicale are propriul tarifar. Asadar, nu putem sa-ti spunem ce preturi sunt, pentru ca nu stim la ce cabinet medical mergi sa-ti faci analizele si nici ce anume trebuie sa faci.

| Sonia822 a răspuns:

Trimitere doar daca esti angajat/a si vrei analize gratis. Altfel, se plateste. Daca le faci pe toate coste foarte mult, de la 1000 in sus. Daca faci pe o specializare anume, 1-2 milioane, depinde, poate mai mult.

| Speranta12 a răspuns:

"Am nevoie de programare pentru niste analize la Synevo?"

- Nu. Nu trebuie sa stii programare cand ti se iau analizele la Synevo. Numai aia de la MedLife iti dau test inainte sa-ti ia sange sa vada daca stii programare.winking

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Fiindcă te cheamă SearchingHard, adică Caută din Greu, ai săpat mult, ai căutat din greu până ai găsit răspunsul ăsta?

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

Era o ironie, n-ai gandit prea mult pana sa raspunzi, ha?

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Nu prea gândesc. Nu prea are sens să.

| Denisa0954 a răspuns:

Nu e nevoie de programare. Dacă ai trimitere e posibil sa fie gratuite, macar unele din ele