Întrebare recomandată | Sergiu2k12 a întrebat:

Salut membrii TPU..in ultima vreme ma simt cam obosit tot timpu nu sunt sigur dar ar putea fi pentru ca nu mananc bine adica meniul meu este cam asa eu dimineata mananc pe la 11-12 un mar si o banana sau in loc de banana o portocala sau ma rog ceva de genu asta la 4 mananc o ciorba foarte slaba cu putina carne de pui si cateva legume iar seara mai iau pe la 8 un iaurt natural degresat din acela cu 0, 1 grasimi si o cana cu lapte uneori la pranz inlocuiesc ciorba cu niste spanac sau o varza calita dar cam rar...cam asa mananc eu in fiecare zi a da si am 13 ani...in fine intrebarea este daca asta ar putea fi cauza oboseli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In mod sigur nu te alimentezi corespunzator. Dimineata trebuie sa ai si proteine:cereale, branza, carne. Sper sa-ti raspunda un nutritionist.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si de ce o dieta la varsta ta? inteleg ca esti baiat? pune mana si hraneste-te sanatos si ponderat, lasa dieta ca altfel vei avea de suferit..si nu strica dupa sarbatori sa iti faci ceva analize.
CRACIUN FERICIThappy

| Chamberlin a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult mai ales ca acum este vacanta de Craciun ai mult timp la dispozitie.
Sper sa te faci bine!

| giony54 a răspuns:

Cauza este simpla, nu te hranesti suficient si ai intrat in anemie, asa ca mergi la medic de urgenta pana nu o sa fie mai grav.

| andreicaia99 a răspuns:

In mare masura e de la alimentatie. doar la pranz mananci ceva sa spunem mai consistent.
dimineata ar fi bine sa mananci putin dar consistent la pranz e bine si seara tot usor si consistent. iar mancarurile mananca-le mai devreme. micul dejun pe la maxim 10, pranzul pe la maxim 3 iar cine maxim 7 jumate

| unpustiobisnuit a răspuns:

Trebuie sa mananci mancare mai consistenta