| wrzzer123 a întrebat:

Salut,metode de ingrasare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Abonament la KFC

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin îndopare.

| Simpatic a răspuns:

A iti impune a te ingrasa nu este o solutie corecta si nici macar sanatoasa.
Ca regula de baza trebuie sa consumi mai multe calorii decat arzi.
O ingrasare corecta ar trebui facuta in opinia mea cu ajutorul sportului, faptul ca acolo arzi calorii si apoi mananci la scurt timp si asimilezi tot ce mananci sau sa iei cumva calorii din surse naturale si nu din alimente procesate si prostii de la fast food.
Avand un metabolism cu ardere rapida e greu sa iei in greutate asa cum cei care au un metabolism lent le este greu sa slabeasca.
Cel mai bine in primul rand este sa te accepti asa cum esti iar acea ingrasare sa se faca treptat, sa fii gras nu a fost si nu este un lucru benefic pentru corp!

| GdX a răspuns:

Depinde ce fel de ingrasare vrei.

Ingrasare sanatoasa:
regim alimentar personalizat dat de catre un medic nutritionist
fitness cu antrenor

Ingrasare nesanatoasa:
cola
mc
kfc
ciocolata
chipsuri

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mananca toate mesele principale ale zilei + gustari intre aceste mese, ceva dulce si o shaorma big grin

| Werrich a răspuns:

Shaorma cu de toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Am mai vazut o intrebare similara unde am raspuns ca "jumari", apoi cand m-am uitat sa vad cate calorii are, am gasit si o reteta de untura cum facea mama. Alea sigur ingrasa.
Nu-ti zic sa mananci mai mult decat poti, cei care vor sa slabeasca renunta la grasimi, fripturi, si chiar unele fructe (avocado, banane). Daca vrei sa te ingrasi nu se va intampla peste noapte, va dura. Dar sa fie clar pentru cei care vor sa se ingrase, ca forma corpului se va schimba, te vei simti altfel in corpul tau cel gras.

| MagazinCadouri a răspuns:

3 mese principale pe zi si ceva printre ele. Cel mai bine mergi la un nutritionist.