| anonim_4396 a întrebat:

Exista metode naturiste de ingrasare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AnnaFunkyGirl! Ar trebui să mănânci cel puțin 4-5 mese pe zi și mâncarea să fie consistentă. Adică dimineța: omleta,unt, miere, lapte; la 10-11 o gustare:sunca presata,
branza, rosie; la pranz:ciorba, felul doi si desert; la 16-17 un iaurt cu fructe si musli iar seara o friptura cu cartofi si salata plus o fructa. Nutriționiștii garantează că dacă o persoană urmează acest regim se îngrașă cam 5 kilograme pe lună, totuși mai depinde și de metabolismul fiecăruia.
O zi cu zâmbet să ai!

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Pentru a te îngrășa, trebuie în primul rând să îți creezi un program rațional. Faci o mare greșeală dacă mănânci numai alimente ce conțin o mulțime de calorii, crezând că te vei îngrășa uniform.
În primul rând, trebuie să te odihnești suficient (minimum 8 ore) și nu oricum, ci de la orele 23:00 până la 7:00 dimineața, sau 00:00, până la 08:00. A doua variantă nu ți-o recomand, mi se pare puțin târziu.
În fiecare zi trebuie să ai minimum 3 mese regulate, sănătoase și nutritive. De exemplu, de la micul dejun nu trebuie să lipsească pâinea prăjită, cărniță de pui fiartă și un pahar de iaurt. La prânz, meniul trebuie să fie puțin mai consistent, de aceea recomand o supă/ciorbă + carne de pui/porc la grătar. În cazul în care ești elevă/studentă, ai grijă să-ți cumperi ceva sățios, dar și sănătos! Nu cumpăra produse fast-food cu gândul că te vei îngrășa! Vei pune mai mult pe burtă și șolduri, iar aspectul urât nu îți va plăcea sub nicio formă. Și acum urmează partea cea mai importantă. Se spune că masa de seară este foarte importantă, pentru că alimentele se digeră greu dat fiind faptul că nu facem mișcare ci dormim, deci, în acest moment al zilei ne îngrășăm cel mai tare.
Recomand pui la cuptor cu legume și un pahar de iaurt.
Nu uita! Pentru a te îngrășa așa cum dorești, trebuie să faci mult sport, pentru ca grăsimea să se depună uniform.
Sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
| funxhouse a răspuns:

Si mie mi-ar trebui asa ceva laughing
Toti vor sa slabeasca, numai eu vreau sa ma ingras happy

| krisss93 a răspuns:

Nu esti singura care vrea sa se ingrase.Si mie mi-ar trebui asa ceva laughing))