| BogdyBogdan a întrebat:

Mi-am spart de curand capul si am fost cusut.(spartura era destul de mare). Sunt curios daca imi mai creste par in acea zona big grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Parul nu-ti va mai creste pe linia cusaturii deoarece foliculii pilosi au fost distrusi --- in schimb, parul iti va creste in imediata apropiere a cicatricei formate.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O să crească pe lângă cusătură și va masca foarte bine cicatricea.
Pa, pa.

| Artemisia a răspuns:

Nu stiu daca va mai creste sau nu.Se poate dupa ce se vindeca rana sa creasca ceva par, dar slabe sanse.Mai bine ai intreba un medic.

| Br3aK a răspuns:

Salut.Nu,nu iti va mai creste par in acel loc daca ai fost cusut pentru ca am un coleg care la fel a avut capul spart si tot cusut a fost.Nu iti mai creste. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| SparklingAngel a răspuns:

Nu-ti mai creste.Am si eu un semn d`asta de buna purtare de cand eram mica si nu a mai crescut par acolo

| DerFinne a răspuns:

Salut! din pacate nu iti va mai creste, dar iti poti face implant, dar este foarte foarte scump! Asta e viata! sper sa treci peste asta... Funda?!

| MiK3L a răspuns:

Nu o sa mai creasca! sad

| FlorinMysterio a răspuns:

Salut, stai linistit, ati va creste parul cu siguranta...

| mete a răspuns:

Ati creste dar trebuie sa astepti ceva vreme

| zanatate a răspuns:

Parul nu iti va mai creste pe cusatura. Langa ea - DA!

| Tavi_7538 a răspuns:

Parerea mea este ca nu cred ca iti va mai creste parul sad.

| aditza28 a răspuns:

Cel mai probabil e sa nu iti mai creasca, dar poti spera la asta.