| anonim_4396 a întrebat:

mi se poate intampla ceva de la 2 pachete de tigari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alin1317 a răspuns:

Salut! Nu stiu cati ani ai, sper sa ai macar 15. Dar asta nu estr treaba mea, nu sunt aici pentru varsta ta. Nu este nimic daca ai fumat 2 pachete. Eu am 21 de ani si fumez 1 jumatate pe zi de la inceput. Ca si problema nu ti se poate intampla nimic acum, poate pe viitor peste 10-15 ani.:/))) asa ca te salut si poate totusi fumezi mai putine
Ciao

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexCristi97 a răspuns:

Pe zi? da, grav de tot!
Pe saptamana? Asa si asa, iti afecteaza cel mai multi mirosul si gustul si iti creste riscul de boli.
Pe luna? Tot mirosul si gustul sunt primele afectate, sansele de boli sunt foarte putin crescute.

| xXAdrianXDXx a răspuns:

Da daca le fumezii în aceeasi zii si ai o varsta medie de 13-14-15 ani o sa :
-Tusestii Tare Frecvent
-Dureri ale stomacului
-Slabire excesiva(asta în timp)
-Lipsa de Foame

Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Ti-ai scurtat bugetul cu 30 lei.

| Alex2o17 a răspuns (pentru Bula):

Adevarat,de fapt cu mai mult ca costa 17 lei pachetu

| Nadia140 a răspuns:

Cel mai probabil poti face cancer daca e in fiecare zi asa.

| Porcusorul a răspuns:

Foarte riscant ceea ce faci. In mod normal fumatorii au in jur de 30-35% sanse sa dezvolte in timpul vietii cancere asociate cu fumatul, cum ar fi de plamani, de gura si gat, de vezica etc. Dar statisticile se refera la o medie a fumatorilor, la un consum mediu de tigari, nu la un consum exagerat ca in cazul tau. Mai sunt si riscuri crescute de boli respiratorii cronice care te pot impinge pana la dizabilitati fizice permanente si boli cardiovasculare letale. De fapt, singurul factor care scade procentul de cancere in randul fumatorilor sunt aceste boli necanceroase care curma viata fumatorilor inainte de a dezvolta tumori. Ca o recomandare, daca nu te poti lasa de tot de tigari, macar redu cantitatea treptat pana ajungi la sub 4 tigari/zi.

| BogdanRadu365468 a răspuns:

Da bro..ai cheltuit bani pe degeaba când puteai sa îți cumperi o jumică și era mai bine