| Laurik800 a întrebat:

Mie din 2 in 2 luni aproximativ mi se umfla gaura de la ureche pentru cercel. Eu am cercelul mereu in ureche si nu stiu de ce mi se intampla asta. Imi puteti spune motivul si daca se poate si remediu? Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De zinfecteaza locul si foloseste unguent de galbenele si propolis!

| ioana1704 a răspuns:

Probabil ca inlocuiesti cerceii. nu folosi gablonturi daca esti sensibila, lasa-ti doar cerceii de aur si nu vei mai avea probleme!

| AnNaa67 a răspuns:

Eu iti zic ca sa iti scoti cercelul din ureche... Daca este mare sa iti inlocuiesti cu altul. Sau daca nu sa ti'l scoti sa il lasi asa pana se mai vindeca putin si apoi daca mai vrei cerceii daca nu...

| stiandan a răspuns:

Posibil sa ai alergie la materialul din care e confectionat cercelul.
Incearca sa porti numai argint/aur.

Daca problema persista, consulta un medic specialist.

Succes.

| yynuta a răspuns:

Poti pune ceai de musetel sa dezinfectezi si dupa chiar daca pare ciudat poti pune scuipat

| Laurik800 explică:

Cercei deja sunt di aur