| Dobrogea a întrebat:

Salut.

Nu am spermă in epididimul drept;
Am aproape 30 ani dar nu am simțit niciodată spermă in epididimul drept ceea ce este foarte ciudat. Deoarece ambele testicule produc spermă.

A mai avut cineva problema aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Este posibil să ai un blocaj în epididim, care este tubul care transportă spermatozoizii de la testicul la vasul deferent. Un blocaj în epididim poate face ca sperma să nu poată ajunge la vasul deferent și, prin urmare, să nu poată fi eliminată în timpul ejaculării. Acest lucru poate duce la infertilitate.

Este important să mergi la medic pentru a evalua această problemă și pentru a determina cauza blocajului. Tratamentul poate include intervenții chirurgicale pentru a debloca epididimul sau pentru a lega vasul deferent, astfel încât sperma să poată fi eliminată prin vezică în loc de prin penis.

De asemenea, ar trebui să discuți cu medicul tău despre alte opțiuni de tratament, cum ar fi utilizarea unui donor de spermă sau a procedurilor de reproducere asistată medical. Acestea pot ajuta la conceperea unei sarcini dacă infertilitatea este un obstacol.

| tonyc7 a răspuns:

Mergi la doctor si afli acolo daca ai cu adevarat o problema sau nu

| Trixt3r a răspuns:

Mergi la un doctor la Urologie.