| Bogdan_8059 a întrebat:

Nu stiu daca ati mai intalnit dar eu am mereu nasul infuntat sau cel putin o nara chiar daca este: vara, iarna, soare, frig. Ce se intampla ce pot sa fac?
Ps nu sunt racit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi si o sinuzita maxilara, nu poti stii pana nu faci un consult ORL.

| NewSummer2013 a răspuns:

Du-te la O.R.L. s-ar putea sa ai polipi

| MsGossier a răspuns:

SAlutiQ
Ai nevoie de un control la ORL
Deviatie de sept, cornete marite
poate fi orece

Succes

| McCadu a răspuns:

De obicei sa intampla asta cand ai deviatie de sept, polipi sau sinuzita. Eu am avut aceeasi problema numai ca am ignorat si incepuse sa ma doara capul dimineata si imi curgea nasul. Poti sa faci infuzie cu apa si cu sare, dizolvi sare in apa apoi iti pui un prosop pe cap si stai deasupra vasului in care ai pus compozitia. Insa cel mai bine ar fi sa consulti un medic, eventual sa te indrume sa iti faci si niste radiografii.

| maddutsu17 a răspuns:

Probabil ai polipi...

| ZaZZa a răspuns:

Daca ai deviatie de sept nu-ti fa griji. Am si eu si peste 50% din populatia lumii are happy.

| adda4p a răspuns:

Pai tatal meu avea nasul infundat mereu, si a fost la medic i-a dat un spray si pastile. A facut radiografii si acum e ok. Da nu pot acum sa ti spun exact ce fel se numea dar dc vrei lasa-mi un mesaj sa nu uit sa-l intreb maine dc mai stie sau mai are reteta.

| adda4p a răspuns:

Apropo nu trebuie neaparat sa ai polipi-cel mai bine fa un control