| Bufnitaa a întrebat:

am o problema, si vreau sa va intreb daca a mai trecut cineva prin asa ceva. Deci anul trecut prin februarie a inceput sa mi se infunde nasul in special nara stanga, apoi la 2 luni, dimineata nici nu puteam vorbi pentru ca imi era nasul infundat, am vrut sa plec la medic sa ma consulte sa vad ce am la nas, (asta era deja pein martie) si apoi a inceput ca nasul sa se desfunde, toata vara nu prea am avut probleme, acum a venit toamna iarasi nara stanga este mai mereu infundata, doar daca fug/fac miscare pe afara la aer rece se desfunda, ma gandesc sa plec acum la medic, pentru ca nu vreau sa traiesc ca iarna trecuta, stie cineva ce as putea avea la nas, ati patit asa ceva? (Ma scuzati de greselile de scriere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| League_BlueMaster_1993 a răspuns:

Ar fi ok sa mergi la un medic si iti recomand sa faci asta, probabil acela e sezonul tau al alergiilor, patesc la fel in timpul primaverii, nu te speria, corpul nostru reactioneaza diferit si in functie de zona in care apare cel mai des o problema.Eu am mers la medic si mi-a dat ceva medicament, nu mai tin minte care era, in fine, tu sa mergi cat de curand pentru a vedea care e treaba, bafta multa si sper ca ti-am fost de ajutor big grin

1 răspuns:
| Codrinn69 a răspuns:

Alergie sau sinuzita. Din cate ai spus tu acolo, probabil e o alergie, am patit si eu vara asta. Mai bine mergi la un medic!