| LucaBadea a întrebat:

Salut, numele meu este Luca si am 12 ani. De o saptamana a intrat o musca mare in casa mea si imi este frica de ea. Imi imaginez ca imi intra in gura sau in ochi. va rog sa imi ziceti daca acest lucru il pot rezolva singur sau trebuie sa merg la pshiatru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poti rezolva singur prin a omorî musca cu o paletă.

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

In general fi relaxat in situatiile cu care te confrunti, daca esti relaxat poti sa intelegi mai bine ce se intampla si poti gasi o solutie mai usor.

| johnnny123 a răspuns:

Vrei sa chemi un psihiatru sa prinda musca?

| LucaBadea explică (pentru johnnny123):

Nu. dar ar fi fost o idee buna. de cand a intrat musca in casa imi este frica de ea, am cautat pe google si am entomofobie. si am vazut ca majoritatea lumi care are aceasta fobie s-au "vindecat" mergand la pshiatru.