| Anonimus15309 a întrebat:

Salut, sunt un puști de 15 ani acum vreo 2 luni și ceva am consumat droguri de vreo 10-15 ori, pana într-o seara când mi-a fost foarte rau, si am mers la spital din cauza lipsei de aer, palipitați, amețeli etc. Am fost internat de 4 ori în spital, mi-au facut 2 EKG-uri, analize, toate au ieșit ok, dar de atunci mereu îmi e frică sa mai ies afară din casa singur, intru în panică, mereu am amețeli, lipsă de aer, simt ca leșin, tin sa precizez ca am făcut 5 sedințe cu pshilogul, dar mereu intru în panică, am momente de derializare, ba chiar am ajuns să mai mă si strâmb uneori, maică mea zice ca trebuie sa merg la pshiatru, ca am luat-o razna, sa fie așa? Sau sa fie pe baza de anxietate, sau din cauza efectelor alora, vreau răspunsuri cat de clare, persoane care au trecut prin asta, dau funda celui mai clar răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Efecte secundare ale drogurilor!
Mergi al un pshiatru, sa primesti medicatie!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Din cauza drogurilor poate fi, incearca si la psihiatru.

| Anonimus15309 explică (pentru MihaiNicu23):

Oare o sa-mi mai revin?

| AlexSalling a răspuns:

Sunt efectele derivate din cauza consumului de droguri. Nu fa prostia sa nu te duci la psiholog, el va stii cum sa vorbeasca cu tine pentru a scapa de friciile care ti-au ramas ca sechela in urma consumului. NU mai consuma niciodata orice tip de substanta, nu vrei sa t-i se intample ceva rau si grav. Iti urez succes in a te recupera. Bafta!

| Anonimus15309 explică (pentru AlexSalling):

O să mă duc în continuare la pshilog, dar chestia e că mă tem să nu o iau razna, aș merge la pshiatru, dar oare e nevoie de așa ceva?

| AlexSalling a răspuns (pentru Anonimus15309):

Nu o vei lua razna daca te duci la psiholog, o vei lua daca nu te duci. Sper sa te faci bine. Da-ti seama ca trebuie sa fii puternic pentru tine. Bafta!

| Anonimus15309 explică (pentru AlexSalling):

Dar să nu fie nevoie și de pshiatru?

| AlexSalling a răspuns (pentru Anonimus15309):

Psihologul va stii daca da sau nu.

| alin131 a răspuns:

Te poti ruga la Iisus Hristos sa te ajute sa iti revi, asta iti spune un om salvat de la moarte de cel putin 7 ori pana acum.

Matei 7

7. Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide.
8. Că oricine cere ia, cel care caută află, şi celui ce bate i se va deschide.

Dumnezeu ne iubeste pe toti si ne ajuta mereu. Daca te rogi, roaga-te din inima si Iisus Hristos te va ajuta.

Eu ma rog la Iisus Hristos pentru tine, ca sa te vindece de starea care o ai acum, sa fi sanatos si sa te intorci pe calea cea buna.

Sa sti ca oamenii te pot dezamagi si te pot lasa la greu, dar Dumnezeu nu te va lasa niciodata.

| Anonimus15309 explică (pentru alin131):

Îți mulțumesc frumos.