| sasa23 a întrebat:

Salut, otetul de mere ajuta pentru albirea dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, te ajută bicarbonatul alimentar, sarea de bucătărie.
La mulți ani!
Pa, pa.

| sasa23 explică (pentru Legiuitoarea):

Cum folosesti bicarbonatul alimentar si sarea de bucătărie?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru sasa23):

Bună din nou.
Pui peste pasta de dinți care este deja pe periuță.
Te speli în mod obișnuit.
Pa, pa.

| sasa23 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc de ajutor.

| mona a răspuns:

Nu ajuta deloc la albirea dintilor

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu ajuta. Incearca cu praf de albire a dintilor din plafar. In 2-3 saptamani devine vizibila albirea.

Succes!

| Deliα a răspuns:

Sarea albeste dinti pui sare pe periuta si te speli.

| FiddleStick a răspuns:

Da otetul de mere ajuta foarte mult la albirea dintilor dar mai bine mananci mere(fructe), deoarece ele actioneaza ca si legumele, ca un instrument de curatare a dintilor conferindu-le in acelasi timp o stralucire naturala.

| sasa23 explică (pentru FiddleStick):

Multumesc de raspuns.

| Anonim0096 a răspuns:

In niciun caz sa nu folosesti, NU, sare de bucatarie pentru ca vei prapadii zmaltul natural al dintilor, medicul dentist recomanda bicarbonatul de sodiu cel alimentar pentru a-ti albii dintii!

| criss1212 a răspuns:

Nu bicarbonatul de sodiu