| Poseidon69 a întrebat:

Salut

Parintii mei imi spun sa port caciula pe cap cand ma duc la scoala dimineata sunt la sat si scoala e deschisa de la 6 ma trezesc si la 6:30 ma pornesc de acasa bun pe frig afara daca nu port caciula patesc ceva?
Nu stiu. racesc o boala la cap nu stiu laughing
Asa spun ai mei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti racii la cap si face sinuzita, meningita, paralizie de val palatin sau de nerv trigemen samd.
Dar care este motivul de nu vrei sa poti caciula?
Te musca? Sau nu dai doi bani pe sanatatea ta?

4 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Doamne, si ai mei ma enerveaza. Imi spun tot timpul sa imi iau fesul. Eu nici nu vreau deoarece imi sta oribil laughing Oricum, daca nu e chiar -20grade nu patesti nimic... eu doar am racit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ingeata urechile laughing) eu am parul lung si nu am nevoie de caciula

| Dumbi a răspuns:

Eu nu port fes, arat ca un catel trist fara urechi… imi ingheata sau nu urechile, eu tot nu port fes. Exista gluga, dar rar sa mi-o pun in cap.
Nu fa ca mine si ascultati parintii, stiu ei ce stiu. Si in plus poti sa faci oreion, si nu vrei sa stii cum e…

| simina96 a răspuns:

Buna! Pai in cel mai rau caz poti raci daca esti mai sensibil, aici depinde de fiecare organism in parte.Eu spre exemplu n-am treaba pot sa ma duc fara caciula si la -30 de grade ca n-am nimic, nu ma imbolnavesc, nu imi ingheata urechile, etc.Cand eram mai mica si ai mei imi tot ziceau aceeasi poveste imi puneam caciula cat sa ies din bloc si dupa mi-o dadeam jos ca nu-mi placea cum imi statea laughing Mi-o puneam inapoi cand ma apropiam spre casa in caz ca mama era prin preajma sa vada ca o am pe cap laughing)) Poti testa odata pe propia piele sa vezi daca poti rezista fara laughing Daca incepe sa iti fie frig mai bine o porti ca sa nu apara complicatii pe urma.