| anonim_4396 a întrebat:

Parintii tot ma obliga sa port caciula, e aproape vara si mama tot imi spune sa port caciula ca sa nu racesc cum a facut ea ca era tot ca mine incapatanata si nu purta si dupa dupa orice chestie o durea capul. Stie cineva de ce nu ma lasa? Cand am spatele descoperit imi tot spune sa pun ceva pe el sa nu racesc, de ce ma controleaza asa mult, vreau raspunsuri!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii sa citească putin si sa afli ca raceala e provocata de un virus, cum e si Covidul, nu de căciulă

| Cksihja a răspuns:

Scopul căciulii în sine e să protejeze urechile ca să nu faci otită dacă nu-ți convine poți purta niște căști mai ales când e frig sau bate vântul.

| Konstantin2020 a răspuns:

Asculta de mama ta, știe mai bine decât tine. Nu cred ca îți cere absurdul. Dacă te-ai spălat pe cap înainte sa ieși și afara bate vântul probabil ca îți cere. Dar nu-mi spune mie ca afara e cald și îți cere sa-ți pui căciula.