| simonafrumoasa a întrebat:

Hei. stiti ca acum vine iarna si este din ce in ce mai frig. ce pot face ca sa nu racesc? adica in afara faptului ca trebuie sa ma imbrac gros de tot, eu nu port caciula sub nici o forma. ce altcev pot face sa nu racesc ca nu suport sa fiu racita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Îmbrăcatul gros nu este o apărare importriva gripei şi răcelii. Trebuie să ai imunitatea întărită, pentru că oricât te-ai îmbrăca, virusul se ia şi prin aer.
Mănâncă multe fructe şi legume care conţin viamina C. Îţi recomand pomelo, este un fruct cu o cantiate foarte mare de vitamina C, la fel şi ananasul.
Mai multe detalii ...asanatatii

| Danutsyk02 a răspuns:

Sunt in magazine casti care le poti pune pe urechi, tin foarte mult de cald, puneti esarfe la gat, imbracate gros, manusi...si nu sta mult pe afara, stai in casa, asa o sa te protejezi mai mult!

| Capsunicaa02 a răspuns:

Pai daca nu porti caciula poti purta niste urechiuse din alea ca si castiile si pune`ti un fular gros. happy Bafta multa!