| LiliJB a întrebat:

Pasarile (papagali de rasa agapornis) pot lua raceala de la oameni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU pot lua o răceală obişnuită, decât dacă ai gripă aviară...

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Atat pasarile cat si orice alt animal de exemplu: caine, pisica, veverita etc.
Nu pot lua vreo raceala de la noi la fel cum si noi nu putem lua de la ei, putem lua doar boli gen Raie dar nu este cazul aici.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Putin probabil spre deloc.

| Mihhaa a răspuns:

Nu happy

| mariuKa333 a răspuns:

Am eu un papagal si am fost racita foarte rau si nu a luat raceala de la mine! happy cred ca papagali nu pot lua receal! sper ca te-am ajutat happy