| kawaii69 a întrebat:

am o intrebare...Papagalii agapornis sunt prietenosi? Vreau sa imi iau un papagaldar as vrea o rasa de papagali prietenosi. Ce recomandari aveti/?

5 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Da,sunt prietenosi (Am avut 5) dar din clipa in care il cumperi sa nu te astepti ca acasa sa sara pe tine si sa se joace, in primele luni va fi speriat apoi cand ii dai mancarea incearca sa ii castigi increderea.Cu timpul mangaiel usor dar nu insista niciodata.Ps.zvonul cum ca mor fara pereche nu e adevarat in schimb daca are pereche si ii desparti atunci e rau!

| acinorev a răspuns:

Sunt foarte prietenosi cei agapornis

| Cristina27061999 a răspuns:

Papagalii ara sunt foarte prietenosi

| MarianM8777 a răspuns:

Da! sunt prietenosi...in mare parte, toti sunt! happy