Întrebare recomandată | starsonthesky a întrebat:

Salut, pe 11 septembrie am suferit o fractura la calcaneu (nedeplasat) si mi s-a spus sa stau cu piciorul in ghips 4 saptamani (gipsul s-a pus dupa 1 saptamana, pe 19, pana atunci am purtat o atela). Nu am nimic impotriva, dar s-a recomandat dupa scoaterea gipsului sa fac recuperare.

Stie cineva cam ce fel de recuperare se face? Dupa cate luni pot desfasura alte activitati (sala de ex)? Mai ales, vreau sa incep scoala de soferi cat mai repede, multumesc o seaea buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Cred ca un kinetoterapeut are raspuns la intrebarile tale, pentru ca poate vedea exact fisa medicala