| TaseTase a întrebat:

acum 5 saptamani, mi-am fractura tibia.
Prima saptamana am avut atela din talpa pana mai sus de genunchi.
A II-a, a III-a, si a IV-a saptamana am avut chips circular din talpa pana mau sus de genunghi.
Si a V-a saptamana am avut atela din talpa pana putin mai jos de geninchi.
Acum, dupa ce am scos atela, cand calc cu piciorul stang (cel fracturat), ma doare in jurul calcaiului. E normal sa ma doara? Daca da cum pot sa ma recuperez cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

E normal o perioada, pana te reobisnuiesti sa calci pe calcai. Ca sa grabesti recuperarea, ia un bilet de trimitere de la medicul de familie catre Recuperare medicala, sunt proceduri care te pot ajuta.