| Amdejacont a întrebat:

Salut.
Pe 8 iulie, am fost muscat de un caine de picior, rana este una simpla, si-a infipt doar un dinte si m-a zgariat putin.
Cainele e necunoscut.
Ok, in primele doua zile am dezinfectat cu ceva solutie apoj nu am mai dat importanta, am mai primit ceva medicamente si la alea sa le iau din 6 in 6 ore, si la alea le.am dat programul peste cap, le.am luat cateva zile si apoi le.am ignorat. Am facut 4 doze de vaccin anti rabic pe a 5a, nu am mai putut s.o apuc ca nu mai sunt in tara si vreau sa ma ajutati cu cateva raspunsuri.
Simt ca ma arde gatul, stomacul.
Salivez exagerat.
Paralizez in somn, pot sa mi deschid ochii dar nu ma pot misca.
Cand ma aplec sa ma leg la sireturi si stau pe un picior, simt durere.
Sunt si constipat.
Respir greu.
Cam atat. nu stiu ce sa zic, as vrea daca se poate niste raspunsuri de la niste useri mai experimentati.
Nu prea am cum sa ajung la spital.
Voi ajunge in tara luna care vine si vou face atunci un control mai amanuntit, dar pana atunci, va rog frumos sa ma ajutati cu niste safturi, pareri insa doar de la utilizatori mai experimentati.
Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te duci la urgențe in tara respectivă.
Chiar nu cunosc tratament pentru acasă pentru asa ceva.
Sau ai putea intreba la farmaciile de acolo de ce ai avea nevoie.

| xerxes1 a răspuns:

Este posibil sa te simti rau si de la vaccinuri.
La noi ajung ce arunca altii.

| Anonimusrocraft a răspuns:

Ai putea sa te internezi in spital e foarte bine il anlta tara decat in Romania, in Romania te lasa sa mori... asa eram si eu m-am taiat cu flexul la picior toate tendoanele si daca nu era un doctor bun... sper ca te-am ajutat