| aihwh a întrebat:

Salut,

Pe scurt, am apasat cu ambele degete pe cartilajul nasului meu alata-ieri si mi s-a curbat nasul (el oricum era destul de mare). happy

Acum vad ca s-a mai desumflat, da nu vad mare diferenta. Credeti ca e fracturat?

Inca ceva: exista vreo metoda sa-mi fac nasul mai mic fara operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Daca vrei un nas mai mic, nu mai minti.

| MariaIoana a răspuns:

Nasul nu ti'l rupi cu una cu doua, daca l'ai fi rupt(ceea ce e nu e posibil,doar cu doua degete,doar daca ti'ar fi dat cineva un pumn, atunci) crede'ma ca te'ar fi durut ingrozitor si te'ai invinetii pe la ochi si nasu ti'ar fi oribil de mareeee. happy
Fara operatie nu, pentru ca nasul tau are un cartilaj acolo, mai mare sau mai mic, in functie de dimensiunile fiecarui nas. Si ca sa iti faci nasul mai mic, trebuie taiat din acel cartilaj...stiu doctorii cum.
Numai bine