| Justasimplequestion a întrebat:

Salut, pentru ce e medicamentul "silithor" e ok sa-l iau cu alte medicamente daca eu nu am probleme cu ficatul si am o ciuperca la picior? Asa mi-a fost recomandat de dermatolog dar e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acest Silithor este un supliment hepato-protector, adica acel supliment care ajuta la sustinea procesului natural de regenerare a celulelor hepatice si de protectie a ficatului!

nu face rau acest supliment, mai ales in contextul in care a fost recomandat de un medic, probabil pentru ca tratamentul pentru ciuperca piciorului tau "loveste" in ficat!
deci medicul stie ce da! ai sau nu probleme cu ficatul acest supliment ajuta ficatul tau cand iei si alte medicamente, cum este cazul acelui medicament pentru ciuperca piciorului!

| Hyperion7 a răspuns:

Silithor este un protector pentru ficat, de obicei se recomanda celor ce iau antibiotice, asta pentru a nu afecta ficatul.
Sigur e vorba doar de aceste pastile?

| Justasimplequestion explică (pentru Hyperion7):

Da si mai am de luat claritine vitamina c si terbinafina slavia

| Hyperion7 a răspuns (pentru Justasimplequestion):

Turbifina este medicamentul care tratează unghia de la picior.
Aceasta crema intra in piele, din piele până ficat și tot așa, plus că și clatine e un medicament greoi pentru ficat și cam pentru asta e silithor, deci medicul a știut ce v-a dat.
E ok, luați ce v-a dat!
Numai bine!

| Justasimplequestion explică (pentru Hyperion7):

Am si o pudra "antimicotica" si mi-a zis sa imi dau cu ea pe picioare si scrie pe ea sa nu o aplic pe pielea iritata si eu am numai bube pe picioare si ma mananca sa mi dau totusi cu ea?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Justasimplequestion):

Daca nu e indicata, ar fi mai bine sa vindecați zona și abia apoi sa aplicați.
Sa nu faceți mai rău aplicând-o

| norisorulpufos a răspuns:

Ai probleme cu unghiile?
Cea mai eficientă e crema vix, se găseste in Grecia și e o cremă mentolată.
Dar trebuie zilnic să calci cu fierul de călcat șosetele ude ca să distrugi bacteria.
Altfel te reinfectezi.
Daca nu ai vix fă ceai cu marul lupului 14 zile si tine picioarele un sfert de ora in ceai.
Ce ti-a dat doctorul iti distruge ficatul.