| pavel777 a întrebat:

Salut, pentru inscrierea la facultate am nevoie de o adeverinta de vaccinuri (nu stiu ce fel de vaccinuri si cum fac rost de ea sau de unde) si am nevoie si de niste analize medicale VDRL şi MRF, unde se fac aceste analize si care este procedeul? Voi primi fisele cu analizele dupa ce le fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| robert197 a răspuns:

Salut, cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie sa vorbesti, el te va indruma cel mai bine. Fisa de vaccinuri de acolo o obtii, este cea in care sunt trecute toate vaccinurile facute de tine. Da, vei primi fisele cu analizele, pe loc sau peste cateva zile. Nu sunt cunoscator, dar imi dau cu parerea cum ar fi cel mai bine pentru tine. Succes la facultate!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi la medicul tău de familie care te va trimite la analize.

| saresipiper a răspuns:

Wtf?!