| zDanN a întrebat:

Salut.
Pentru persoanele cu diabet ce suc este bun?(de cumparat )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Persoanele cu diabet NU au voie sa bea nici un fel de suc cumparat, cu nici o ocazie. Pot inlocui gustarea de fructe cu 200 ml de suc de portocale, grepfruit sau lamaie, stors proaspat si neindulcit.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Când ai diabet, nu ai voie să consumi niciun fel de suc.
Eventual poţi stoarce sucuri naturale din fructe.
Te pup!

| Allexys a răspuns:

Am diabet si maicamea mereu daca cumpara, cumpara light. Poti sa bei si suc de fructe natura dar sa ti cont de cate glucide au si poti pune indulcitor (nu zahar).