| WhiteWings a întrebat:

Stiti cumva daca persoanele care sufera de diabet au voie sa ia carnet de soferi profesionisti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FearNoEvil a răspuns:

Profesionist nu, doar amator (categoria B).

3 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Din cate stiu eu, diabetul afecteaza vederea, dar daca rezultatul controlului iese pozitiv, nu-i nicio problema.

| marie a răspuns:

Ce are diabetu cu condusu?! daca cumva te simti rau te duci acasa si iti iei tratamentul.In rest, cu condusul nu are treaba! am un prieten, o cunostinta, merge minunat si bietul are diabetsad...

| eewan a răspuns:

Au voie.(din cate stiu eu)