| anonim_4396 a întrebat:

Petrec foarte mult in fata calculatorului cam 5-8 ore pe zi si ochiul drept de aproape 2 ani a inceput sa devieze sa o ia in sus spre nas dar nu foarte mult si tiinand cont ca am ochi obositi de la calculator.Ce as pute face in acest caz ca cu ochiul drept sa ma uit normal, ca cu cel stang?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la un control oftalmologic, probabil va trebui sa porti ochelari

| ElenaDiana2000 a răspuns:

Si eu am acelasi lucru daca ai mai putin de 14 ani mai poti rectifica dar daca ai mai mult nu se mai poate .....Se numeste strabism si de la chestia asta port de la 3 ani ochelari si sa rectificat du-te rapid la un oftalmolog poate mai reusesti sa faci ceva. Din partea mea ai o urare uriasa pentru succes!

| bianca9001 a răspuns:

Du-te la medic!