| Gabriello02 a întrebat:

Deci, cu ochiul stang vad mai bine de aproape dar mai slab de la distanta decat cu ochiul drept, iar cu ochiul drept vad mai bine de la distanta si mai slab de aproape decat cu ochiul stang. E normal sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| floryn05 a răspuns:

Cum sa fie normal trebuie sa vezi la fel cu ambi ochi mai bine du-te la un oftalmolog. pana nu se agraveaza poate ai nevoie de ochelari,

| VaSyyyyy a răspuns:

Nu e normal, du-te la un medic oftalmolog, fa-ti un control, ai nevoie...

| AlexisAl a răspuns:

E posibil, la un ochi ai miopie si la celalalt ai hipermetropi, nu e nimic grav se poate rezolva cun un consult la oftalmolog si o pereche de ochelariwinking