| Irina777 a întrebat:

Salut, poate cineva sa ma ajute va rog! Spuneti-mi ce pastile ar trebui sa iau daca am tensiunea inalta? Merci anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce inseamna inalta? Se intampla uneori sa fie mai ridicata, la emotii, efort dar nu trebuie sa iei medicamente! Daca repetat ai valori peste limita admisa, mergi la un medic specialist!

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

In orice caz, acele pastilele se elibereaza doar cu prescriptie medicala, trebuie sa te duci la medicul de familie. Nu le poti lua aiurea.

| i86e2 a răspuns:

Intreaba-ti doctorul de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| Michaelis a răspuns:

Nu este de joaca ar trebui sa te duci la un medic, la lucruri de genul asta nu te poti baza ce spune unul sau altul, daca iti zice cineva sa iei pastilele (x) poate ca nu-ti fac bine.
Sper ca ti-am fost de ajutor.